منوی اصلی
مدیران شایسته، سازمان موفق
یک گام به جلو، حتی در سخت ترین شرایط.
 • امید اشکانی یکشنبه 30 دی 1397 09:48 ب.ظ نظرات ()


  تعیین، توسعه و ارزیابی دانش، مهارت، رفتار و نیازهای محیط کار امری حیاتی است. در استاندارد ISO 10018 راهنمایی‌ برای مشارکت و شایستگی افراد ارائه شده است. استاندارد به نسبت نوپای ایزو ISO 10018 برای كسب بهترین نتیجه از پرسنل در زمینه پیاده سازی سیستم مدیریت كیفیت بر اساس استاندارد ISO 9001، برای همه سازمان ها در هر نوعی از فعالیت، ابعاد سازمان و چارچوب فعالیت ارائه می دهد.


  Management-Rep.jpg


  استاندارد ISO 10018:2012  (دستورالعمل هایی برای مشاركت و شایستگی پرسنل)، با هدف ایجاد ابزاری مفید برای مدیران، رئیسان، سرپرستان، متخصصان كیفیت و مدیران منابع انسانی در نظر گرفته شده است. به طور کلی در یک دید اولیه، این استاندارد به شرح موارد زیر پرداخته است:

  مجموعه ای از اقدامات که در پی آنها، مشارکت پرسنل در سازمان تقویت می شود.

  اقداماتی كه در مواجهه با الزامات سیستم مدیریت كیفیت فردی انجام می شود همچون مواردی كه درISO 9001 مشخص شده است.

  مجموعه ای از فرآیندها که برای حفظ مشارکت

  فرآیندهایی كه یك سازمان برای پیاده سازی و حفظ مشاركت و شایستگی پرسنل در سیستم های مدیریت كیفیت استفاده می نماید.


  برای مطالعه بیشتر و دانلود استاندارد 10018 به صورت رایگان و با دو زبان فارسی و انگلیسی به ادامه مطلب مراجعه کنید.


  آخرین ویرایش: یکشنبه 30 دی 1397 09:53 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • امید اشکانی یکشنبه 30 دی 1397 09:34 ب.ظ نظرات ()

  این استاندارد بین المللی رویکردی مناسب و معتبر به ارزش گذاری برند ارائه می دهد و از جنبه های مالی، رفتاری و قانونی به آن می پردازد.

  برند چیست و چرا برای ما اهمیت دارد؟!

  برند یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا فروشنده محصولی خاص باشد که به وسیله آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

  برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر و نشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مزایا یا فواید برند است که مبنای تصمیم‌گیری برای خرید آن واقع خواهد شد. در فارسی واژه مارک یا برند معمولاً برای اشاره به محصول یا خدمتی به‌کار می‌رود که ارزش اعتباری و اجتماعی بالایی داشته باشد.

  10668.jpg

  استاندارد ISO 10668

  موضوع ارزش گذاری برند در دنیا تا سال 2010 به روش های مختلفی انجام می شد. با توجه به تنوع بعضاً تضاد یا عدم هم پوشانی این روش ها، نتایج غیر قایل اتکاء و متفاوت بود. کمیته تخصصی ارزش گذاری برند در موسسه ISO با عضویت نمایندگان 3 شرکت برتر فعال در این حوزه در سال 2010 شکل گرفت و خروجی آن در سپتامبر2010منجر به انتشار استاندارد بین المللیISO10668:2010  (استاندارد ایزو10668 ) گردید. ایزو 10668 توسط کمیته پروژه ISO/PC 231 مدیریت انرژی سازمان ایزو تهیه گشته است .

  این استاندارد بین المللی تعیین کننده الزاماتی پیرامون رویه ها و روش های اندازه گیری ارزش مادی برند می باشد. در این استاندارد بین المللی چارچوبی برای ارزش گذاری برند مشخص می شود نظیر اهداف ، مبناهای ارزش گذاری، رویکرد های ارزش گذاری، روش های ارزش گذاری و یافتن داده ها و فرضیات کیفی را دربر میگیرد. هم چنین روش های گزارس دهی درباره نتایج ارزش گذاری را عنوان می کند. ارزش گذاری برند بسته به موقعیت سازمان می تواند برای اهداف زیر استفاده شود:

  ارزش گذاری سهام و ورود به بازار بورس

  دریافت تسهیلات بانکی

  تامین منابع مالی

  برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت برند

  جذب شرکای تجاری

  درج در گزارشات مالی و حسابداری

  پرداخت خسارت و ورشکستگی


  برای دانلود رایگان استاندارد ISO 10668کلیک کنید. 

  برای دانلود متن فارسی ISO 10668 کلیک کنید. 

   

  آخرین ویرایش: یکشنبه 30 دی 1397 09:41 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • امید اشکانی یکشنبه 30 دی 1397 08:55 ب.ظ نظرات ()


  در دنیای صنعتی امروز که رقابت بین سازمان ها بسیار مهم است، حفظ رضایت و افزایش رضایت مشتری از ارکان اساسی در فروش و همچنن پیشرفت سازمان است. بنابراین رصد و اندازه گیری رضایت مشتری ضروری می باشد.


  ISO_10004_1.jpg


  رضایت مشتری توسط شکاف بین انتظارات مشتری و درک مشتری از محصول به عنوان تحویل توسط سازمان تعیین می شود. برای رسیدن به رضایت مشتری، ابتدا باید سازمان انتظارات مشتری را درک کند. این انتظارات ممکن است صریح یا ضمنی باشد یا حتی ممکن است این انتظارات به صورت کامل بیان نشده باشند. انتظارات مشتری، همانطور که توسط سازمان شناخته شده است، پایه اصلی محصول است که پس از آن برنامه ریزی شده و تحویل می شود. میزان رضایت مشتری از میزان تحویل کالا توسط مشتری برای دیدار یا فراتر از انتظارات تعیین می شود. مهم این است که بین دیدگاه سازمان نسبت به کیفیت محصول تحویل شده و درک مشتری از محصول تحویل شود، زیرا این دومین رضایت مشتری را مدیریت می کند.

  اطلاعات بدست آمده از پایش و اندازه گیری رضایت مشتری می تواند کمک به شناسایی فرصت ها برای بهبود استراتژی سازمان ارائه خدمات / محصولات، فرآیندها و ویژگی هایی که توسط مشتریان با ارزش هستند، نماید و به اهداف سازمان خدمت نماید. چنین بهبودی می تواند اعتماد مشتری و در نتیجه منافع تجاری و دیگر منافع را تقویت کند.

  چرا ISO 10004 اهمیت دارد؟!!

  ایزو 10004 مربوط به هر سازمانی است که مایل به فراتر از انتظارات مشتری است، یک الزام اساسی برای کسب و کارهای مختلف و انواع مختلف، چه در بخش خصوصی، چه در بخش عمومی و چه در زمینه داوطلبانه.

  مزایای پیاده سازی ISO 10004

  این استاندارد، با تعیین و استفاده از فرایندها برای نظارت و ارزیابی رضایت مشتری مورد بررسی قرار می گیرد. هر سازمانی بدون در نظر گرفتن نوع، اندازه و یا محصول تولید شده آن را اجرا می کند. باید توجه شود تمرکز این استاندارد بر روی مشتریان خارج سازمان است.  


  برای دانلود رایگان استاندارد ISO 10004 کلیک کنید. 

  برای دانلود متن فارسی ISO 9004 منتشر شده توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران کلیک کنید. 

  آخرین ویرایش: یکشنبه 30 دی 1397 09:03 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 10 1 2 3 4 5 6 7 ...
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic