منوی اصلی
مدیران شایسته، سازمان موفق
یک گام به جلو، حتی در سخت ترین شرایط.
 • امید اشکانی سه شنبه 30 بهمن 1397 11:22 ب.ظ نظرات ()

  در دنیای صنعتی امروز، استفاده از روش­ های مختلف برای اجرای پروژه ­های تحقیق و توسعه و به حداقل رساندن خطای پروژه ­ها امری بسیار ضروریست به طوری که یکی از اهداف در هر پروژه کاهش خطای ناشی از طراحی، اجرا و در نتیجه آن کاهش هزینه­ های مرتبط با پروژه است.

  QFD  یا گسترش عملکرد کیفیت یکی از روش­ هایی است که می­تواند در بحث طراحی و اجرا با مشخص کردن نیازهای اولیه مشتری نقش بسیار مهمی در اجرا و مدیریت پروژه­ های تحقیقاتی داشته باشد. در پژوهش حاضر با استفاده از این روش و با استفاده از متد خانه کیفیت، شناسایی و بررسی نیازهای مشتری انجام شد و نتایج آن مهمترین و اثرگذارترین پارامترهای موثر بر مشتری را مشخص کرد. 

  همچنین با تشکیل ماتریس ارتباطات الزامات فنی و مهندسی با نیازهای مشتری، اصلی ­ترین الزامات مشتری مشخص و در نهایت نتایج نشان داد که خروجی تکنیک QFD با الزامات مشتری مرتبط بوده و استفاده از   خروجی ­های این روش می­تواند در مراحل بعدی (طراحی و آنالیز) بسیار مفید واقع شود.  


  برای دانلود رایگان مقاله بررسی اثر استفاده از روش QFD (گسترش عملکرد کیفیت) در شناخت مشخصه ­های طراحی و مدیریت پروژه­ های تحقیق و توسعه به صورت رایگان کلیک کنید.  آخرین ویرایش: سه شنبه 30 بهمن 1397 11:44 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • امید اشکانی یکشنبه 21 بهمن 1397 01:55 ب.ظ نظرات ()
  GD&T  مجموعه ای از سمبل ها و نشانه ها می باشد که یک طراح/مهندس را قادر می سازد تا تلرانس های هندسی از قبیل تختی، دایره ای، موقعیت و ... را کنترل نماید. این نشانه ها را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید. 

  gd_t_logo_med1.png

  وقتی که قطعه ای تولید می شود، همواره دارای خطا می باشد. همواره غیر ممکن است که قطعه ای را بدون خطا تولید کرد و خطا جزئی از ذات فرایند می باشد. GD&T این امکان را به ما می دهد که بگوییم: "درست است که این سطح دارای ناصافی می باشد، اما اجازه دهید که میزان این ناصافی را محدود کنیم." GD&T ابزار مورد نیاز برای محدود کردن حداکثر مقادیر تختی، فرم، استوانه ای ، لنگی و ... را فراهم می کند. باید توجه کنید این علامت ها در اصل بیان کننده تلرانس های اصلی و عمومی نیستند و باید بعد از علامت گذاری، حتما علاوه بر علائم تلرانس های اصلی نیز تعریف شود. استانداردهای زیادی بخش های مختلفی از GD&T را بیان کرده اند که در ادامه شما می توانید در قالب یک فایل کامل تعدادی از این استانداردها را دریافت کنید. 

  GDT-BASICS1.jpg

  GDT-BASICS1_-_Copy.jpg

  آخرین ویرایش: یکشنبه 21 بهمن 1397 02:29 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • امید اشکانی یکشنبه 21 بهمن 1397 09:12 ق.ظ نظرات ()
  مدیریت ارتباط با مشتری به همه فرایندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ و ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کار می‌رود و شامل مدیریت انواع شیوه‌هایی است که مشتری جهت ارتباط با سازمان استفاده می‌کند. اصول مدیریت ارتباطات مشتری، چگونگی ایجاد موفق یک سیستم و اجرای آن را برای مدیریت ارتباطات مشتریان از شروع و اجرای اولیه یک چنین سیستمی تا نگهداری آن در زمان‌های مختلف را بیان می‌کند.

  مجموعه کاملی از فرایندها و تکنولوژی‌ها برای مدیریت ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه و دست‌اندرکاران کسب و کار در بازاریابی، فروش و خدمات، صرف نظر از نوع مسیرهای ارتباطی با مشتریان.

  مدیریت ارتباط با مشتریان یک راهبرد تجاری جهت انتخاب و مدیریت مشتریان برای بهینه کردن و بالا بردن ارزش شرکت و همچنین فروش در دراز مدت است. مدیریت ارتباط با مشتری، استراتژی جامع کسب و کار و بازاریابی است که فناوری، فرایندها و تمامی فعالیت‌های کسب و کار را حول مشتری یکپارچه می‌سازد.

  مدیریت ارتباط با مشتری یک نظام اطلاعاتی یکپارچه است که برای برنامه‌ریزی، زمان‌بندی و کنترل فعالیت‌های قبل و بعد از فروش سازمان و با هدف توانمندسازی مشتریان جهت تعامل با سازمان از طریق ابزارهای متعددی چون وب سایت، تلفن و غیره به کار می‌رود.


  مروری بر تاریخچه CRM

  شواهد نشان می‌دهد، ورود مدیریت ارتباط با مشتری به عرصهٔ کسب و کار حدود دو دهه قدمت دارد (فرو و پین، ۲۰۰۹). از دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ مباحث بازاریابی دچار تغییرات اساسی شده‌است. لویت (۱۹۶۰) در جمله‌ای معروف برای اولین بار بیان داشت که: "هدف بازاریابی ایجاد ارزش برای مشتریان است". پس از پایان جنگ جهانی دوم، اغلب بازارها دچار کمبود عرضه و تقاضا بودند. کارخانجات هر آنچه که می‌توانستند بسازند را روانهٔ بازار می‌کردند تا توازنی میان عرضه و تقاضا ایجاد کنند. در آن زمان خبری از"صدای مشتری"و تطابق محصولات و خدمات با خواسته‌های مشتریان نبود. این دوران را با نگرش "محصول محوری " می‌شناسند. از مهم‌ترین پی‌آمدهای این نگرش می‌توان به اثر شلاق گاوی اشاره کرد. در دهه ی۱۹۷۰، بسیاری از بازارها با افزایش عرضه مواجه شدند. بقای شرکت‌ها در شنیدن صدای مشتریان و بخش‌بندی بازار بر اساس مشخصات و نیازمندی‌های آنان بود. این نگرش به بازار محوری معروف است. با این وجود در دههٔ ۱۹۸۰، بسیاری از شرکت‌ها بازارمحوری را ایده‌آل نیافتند. زیرا که هنوز تفاوتی میان مزایای ایجاد شده آن‌ها برای مشتریان با سایر رقبایشان وجود نداشت و کالاها و خدمات همسانی به آنان ارائه می‌شد. در اینجا بود که رمز موفقیت در رقابت، تمایز از رقبا و ایجاد ارزشی متفاوت از آن‌ها برای مشتریان معرفی شد. این نگرش را با نام رقابت محوری می‌شناسند. پس از نگرش رقابت محوری، کسب و کارها بیشتر بر نیازها و خواسته‌های مشتریان و افزایش رضایت آنان تمرکز کردند که به نگرش مشتری محوری شهره است. نگرش "رابطه محوری "توسعهٔ طبیعی نگرش"مشتری محوری"است. رفته رفته نگاه شرکت‌ها از توجه صرف به رضایت مشتری به سوی "وفاداری مشتری"سوق پیدا کرد. به مرور فناوری اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت توسعه یافتند و شرکت‌ها خود را در مواجهه با خیل عظیم داده‌های مشتریان می‌دیدند. بحران ناشی از خلاء یک سیستم جامع برای مدیریت این داده‌های با ارزش و عدم توانایی شرکت‌ها در استفاده از آن، زمینه ظهور فناوری نوینی به نام سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را فراهم کرد.


  crm_6_58aebcdb784b6_-_Copy.jpg

  روش های پیاده سازی در سازمان 

  با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و ارتباطات آنلاین، بخشی از سازمان‌ها و شرکت‌ها در حال استفاده از سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM هستند، قبل از پیاده‌سازی یک سیستم CRM پیش‌نیازهایی که سازمان می‌بایست آن‌ها را تأمین کند عبارتند از:

  1. مشخص کنید که به دنبال اجرای سیستم CRM چه مشکلاتی در شرکت مورد بررسی قرار می‌گیرد، چه بهبودها یا تغییراتی باید به دنبال نصب چنین سیستمی وارد فرایند تجاری یک سازمان شود.
  2. مسئول و مدیر پروژه را به درستی انتخاب کنید. به‌طور معمول بخش IT درگیر این کار می‌شود، گرچه به همراه این بخش باید بخش خدمات مشتری یا فروش و نیروهای بخش بازاریابی نیز درگیر شوند چون تأثیر این پروژه بیشتر بر فعالیت‌های تجاری شرکت خواهد بود.
  3. به اعضای تیم قدرت اجرایی لازم را بدهید تا بتوانند وظایف خود را به‌طور کامل انجام دهند.
  4. شرکت اجرای سیستم را به درستی انتخاب کنید، چنین شرکتی باید در رابطه با امور تجاری و همچنین مسائل فنی تخصص لازم را داشته باشد.
  5. از یک روش مرحله به مرحله استفاده کنید. سعی کنید ابتدا اجرای سیستم را کم‌کم پیش ببرید و سپس به مرور زمان به سمت اهداف بلند مدت تجاری شرکت پیش بروید.
  6. شاخص‌های کلیدی عملکرد معینی را برای ارزیابی میزان موفقیت پروژه تعیین کنید.

  منبع متن فوق از کتاب مهدی کاظمی و محمدجواد جمشیدی، مدیریت ارتباط با مشتری. تهران: انتشارات سازمان مدیریت صنعتی، 1396. 55، می باشد. برای مطالعه بیشتر به این کتاب مراجعه کنید. 

  همچنین برای مطالعه پیرامون مزایای پیاده سازی CRM به ادامه مطلب مراجعه کنید. 
  آخرین ویرایش: یکشنبه 21 بهمن 1397 09:21 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 13 1 2 3 4 5 6 7 ...
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات