منوی اصلی
گروه مشاورین مجکا
یک گام به جلو، حتی در سخت ترین شرایط.
 • امید اشکانی یکشنبه 14 بهمن 1397 11:16 ب.ظ نظرات ()

  رضایت مشتری و بهبود تجربه مشتری موضوعاتی است که امروزه بیش از هر زمان دیگری به آنها پرداخته می‌شود و شرکت‌ها سعی می‌کنند در تمامی زمینه‌ها مطابق انتظار و خواست مشتریان عمل کنند. البته این رویکرد عمومی به مشتری مداری، بیش از آنکه به خاطر محبت و نوع دوستی باشد، از روی اجبار است و شرکت‌ها از آن به عنوان یک استراتژی رقابتی برای افزایش درآمد و سودآوری استفاده می‌کنند.

  CSAT-nPS-CES-quels-indicateurs-satisfaction-choisir-F.jpg

  چند دهه پیش هنری فورد به مشتریان خود گفت هر رنگ اتومبیل که بخواهند به آنها خواهد داد به شرط آن که مشکی باشد. اما ‌امروزه تولیدکنندگان خودرو در کشورهای صنعتی، امکان طراحی و خرید خودروهای کاملا سفارشی را از طریق وب سایت خود برای مشتریان فراهم نموده‌اند تا آنها بتوانند خودرویی مطابق سلیقه خود داشته باشند.

  در سال‌های‌ اخیر که توسعه روز افزون تکنولوژی و حضور رقبای متعدد در بازار، موجب فزونی عرضه نسبت به تقاضا شده است، برای شرکت‌ها چاره‌ای جز جلب رضایت مشتری باقی نمانده است. در هر نقطه از جهان که بازار انحصاری به بازار رقابتی تبدیل گردد، حتما رویکرد مشتری مداری و جلب رضایت مشتری نیز به عنوان یکی از اصول اولیه کسب و کار تلقی خواهد شد.

  برای دانلود پاورپوینت آموزشی رضایت مشتری و شاخص های مرتبط با آن کلیک کنید. 

  آخرین ویرایش: یکشنبه 14 بهمن 1397 11:22 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • امید اشکانی یکشنبه 14 بهمن 1397 11:10 ب.ظ نظرات ()

  استاندارد بین المللیISO 21500  در قالب مدیریت پروژه- خطوط راهنما، راهنمایی هایی را درباره مفاهیم و فرآیندهای مدیریت پروژه ارائه می‌کند که برای عملکرد پروژه مهم است. این مفاهیم و فرآیندها بسیار بر روی عملکرد نهایی  مدیریت پروژه موثر است.ISO 21500:2012  راهنمایی برای مدیریت پروژه فراهم می کند و می تواند توسط هر نوع از سازمان از جمله سازمان های دولتی ، خصوصی و برای هر نوع پروژه ، صرف نظر از پیچیدگی، اندازه و یا مدت زمان استفاده شود، 

  باید توجه شود که این استاندارد بین المللی سطح بالایی از مفاهیم و فرآیندهای عملی مدیریت پروژه را تشریح می نماید. مدیران پروژه ها، از استاندارد راهنمای مدیریت پروژه ISO 21500:2012 جهت بهبود موفقیت پروژه و دستیابی به نتایج کسب و کار استفاده می نمایند.

  مایلز شفرد، رئیس کمیته پروژه ISO که  استاندارد ایزو 21500 را توسعه داده است می گوید:

  ISO 21500 کارکنان هر سازمان را به درک این که چگونه نظم و انضباط را در یک محیط کسب وکار مجهز کرد قادر می سازد. وهمچنین به عنوان راهنمای اولیه برای فردی بدون دانشی عمیق از مدیریت پروژه استفاده می شود.

  مزایای استاندارد مدیریت پروژه ISO 21500 عبارتند از:

  انتقال دانش را بین پروژه ها و سازمان ها برای بهبود تحویل  پروژه ها تشویق می نماید.

   افزایش انعطاف پذیری کارکنان مدیریت پروژه و توانایی آنها برای کار بر روی پروژه های بین المللی.

   اصول جهانی مدیریت پروژه و فرآیندهارا فراهم می نماید.

  Project-Management-1.jpg

  نظر کارل بست ، دبیر کمیته پروژه ایزو:

  در اقتصاد جهانی به طور فزاینده ای مدیران پروژه نیازمند به راهنمایی برای کمک به آنها در درک اصول اساسی مدیریت پروژه هستند. ISO 21500 می تواند کسانی که درگیر در پروژه ها هستند را برای بهبود موفقیت هایشان در طیف گسترده ای از انواع پروژه کمک کند.

   

  برای دانلود رایگان استاندارد ISO 21500 کلیک کنید.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 14 بهمن 1397 11:14 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • امید اشکانی چهارشنبه 10 بهمن 1397 10:26 ب.ظ نظرات ()

  5S نام یک روش ساماندهی محیط کار است که از فهرست پنج واژهٔ ژاپنی که به انگلیسی ترجمه شده‌اند و همگی با S شروع می‌شوند استفاده می‌کند. این پنج S مشخص‌کنندهٔ روشی برای ساماندهی محیط کار برای بهبود کیفیت و افزایش بهره‌وری و کاهش اتلاف منابع هستند. این سامانه پس از جنگ جهانی دوم در ژاپن مطرح گردید.

  پنج اصل 5S

  1. ساماندهی (Seiri)
  2. نظم و ترتیب (Seiton)
  3. پاکیزه‌سازی (Seiso)
  4. استانداردسازی (Seiketsu)
  5. حفظ و نگهداری (Shitsuke)

  5S از جمله سیستم هایی است که طبق نظر بسیاری از کارشناسان، پایه اولیه سایر سیستم های کیفیتی و بهره وری مانند TQM، HSE و... می باشد. هدف اصلی 5S بهسازی فرآیندهای سازمان و حذف اتلاف ها می باشد. از اینرو این سیستم یکی از مهمترین ارکان دستیابی به بهبود مستمر (Kaizen) در شرکت ها نیز می باشد. 5S فضایی مناسب، بهره ور، فعال، زیبا، شاد و ایمن در محیط کار ایجاد می نماید. علاوه براین تداوم پیاده سازی 5S موجب شکل گرفتن تصویری بهتر از شرکت در ذهن مشتریان شده و فرصت های تجاری روز افزونی برای محصولات آن فراهم می نماید.

  به طور کلی در یک دیدگاه از نظر 5S سه نوع محیط کار ایجاد می شود: 

  محیط های كار در سه دسته اصلی درجه بندی می شوند:

  محیط كار درجه یک: در این محیط كسی چیزی را به این سو و آن سو نمی اندازد و همه به نظافت محیط كمک می كنند.

  محیط كار درجه دو: در این محیط افراد چیزها را به اطراف می اندازند ، ولی نظافتچی محیط را تمیز می كند.

  محیط كار درجه سه: در این محیط هر كس هر چیزی را به گوشه ای می اندازد و كسی هم مسئول نظافت محیط نیست.


  5_steps_of_the_method_5s.png

  باید توجه شود 5S کار همه است نه کار فرد یا افراد خاص. همکاری و کوشش در اجرای 5S توسط هر فرد در محیط کارش را باید به‌عنوان یکی از معیارهای ارزشیابی و پاداش دهی عملکرد قرارداد. ممکن است در جریان اجرای 5S بخش و یا بخشهایی از محیط کار از نظر رعایت 5S بطور غیر رسمی وضع مثبتی داشته باشند و نیازهای تغییراتی‌شان ناچیز باشد که البته باید کوشش خود‌کار آنها را مورد ستایش قرار داد.

  نکته مهم در اجرای 5S اراده، خواست، تعهد،  همکاری و هماهنگی کلیه کارکنان سازمان می‌باشد. باتوجه به منافع وافری که 5S برایتان به همراه خواهد آورد حتماً‌ تاکنون متقاعد شده‌اید که محیط کاری خود را می‌توانید سامان دهید و سامان‌دهی محیط کار اقدامی با ارزش است.

  برای دریافت فایل آموزشی 5S در قالب پاورپوینت و مطالعه بیشتر کلیک کنید. 


  به زودی دستورالعمل پیاده سازی 5S به همراه چک لیست ممیزی در سایت بارگذاری خواهد شد.

  برای دریافت مشاوره و آموزش بیشتر با ما در تماس باشید.

  o.ashkani@Yahoo.com

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 بهمن 1397 10:46 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3