منوی اصلی
مدیران شایسته، سازمان موفق
یک گام به جلو، حتی در سخت ترین شرایط.
 • امید اشکانی سه شنبه 21 مرداد 1399 09:23 ق.ظ نظرات ()

  زعفران گیاهی کوچک و چندساله به ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر است. از وسط پیاز یا قاعده‌یِ ساقه، تعدادی برگ باریک و دراز خارج می‌شوند. از وسط برگ‌ها، ساقه‌ای گلدار بیرون‌می‌آید که به یک تا سه گل منتهی می‌شود. گل‌ها دارای ۶ گلبرگ بنفش‌رنگ هستند که ممکن است در بعضی واریته‌ها به رنگ گلی یا ارغوانی باشند. گل‌ها دارای ۳ پرچم و یک مادگی منتهی به کلالهٔ سه‌شاخه به رنگ قرمز متمایل به نارنجی هستند. قسمت مورد استفاده این گیاه انتهای خامه و کلاله سه‌شاخه است که به نام زعفران مشهور است و معطر و کمی تلخ است.


  سازمان استاندارد جهانی استاندارد ISO  نیز به دلیل اهمیت کیفیت داشتن زعفران، در سال 1993 استانداردی برای زعفران تدوین کرد و نام ISO3632 را بر آن نهاد. استاندارد ISO3632 در دو بخش ویژگی های زعفران و روش تست و آزمون زعفران تدوین شده است. درسال 2010 قسمت دوم از استاندارد زعفران یعنی iso3632-2  مجددا ویرایش شد و استاندارد و گواهینامه اش iso3632-2:2010 نام گرفت. در سال 2011 نیز قسمت اول مجددا ویرایش شد و استاندارد و گواهینامه  مرتبط با آن iso3632-1:2011 نام نهاده شد.

  استاندارد iso3632 در ایران توسط سازمان ملی استاندارد ترجمه و شماره 1-259 و 2-259 رادرفهرست استانداردهای ملی بخود اختصاص داده است. استاندارد iso3632 بیانگر روش های اندازه گیری و آنالیز قدرت رنگ و طعم دهی و تعیین درجه خلوص زعفران است.

  همانطوری که اشاره شد، سازمان بین المللی استاندارد مجموعه الزاماتی را برای کیفیت این محصول تنظیم کرده که اعمال این الزامات منجر به دریافت گواهینامه ایزو 3632 خواهد شد. این الزامات شامل تست هایی بر روی رنگدانه ، طعم ، عطر ، گل و خاکستر می باشد که زعفران باید حداقل کیفیت را در این چند فاکتور دارا باشد ، چنانچه محصول از کیفیت لازم برخوردار باشد گواهینامه ایزو 3632:2011 به محصول داده می شود.


  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مرداد 1399 09:32 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • امید اشکانی سه شنبه 21 مرداد 1399 08:50 ق.ظ نظرات ()

  اهمیت مدیریت دانش در توسعه کسب و کار

  امروزه مدیریت دانش را می توان یکی از مهم ترین نکات و مسائل در زمینه چالش کسب و کارها و سازمان های تولیدی دانست به طوری که اجرای صحیح آن یک چالش اساسی محسوب می شود.

  اما فارغ از بحث اجرا، در ابتدای مسیر، بسیاری از سازمان ها از ماهیت و کلیات موضوع مدیریت دانش اطلاعی ندارند. لذا در این وبینار، ضمن معرفی کامل دانش، به معرفی مدیریت دانش و کلیاتی از اجرای آن پرداخته می شود. 

  برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با انجمن مدیریت کسب و کار ایران در تماس باشید.

  88624095 - 021


  سرفصل های دوره: 
  مروری بر تاریخچه مدیریت دانش
  معرفی انواع دانش (دانش ضمنی و صریح)
  بررسی نقش مدیریت دانش در تعالی سازمان
  مروری بر معرفی مدل های اصلی مدیریت دانش
  بررسی نقش مدیریت دانش در توسعه کسب و کار
  معرفی استاندارد ISO 30401
  مروری بر بندهای استاندارد ISO 30401
  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مرداد 1399 09:19 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • امید اشکانی دوشنبه 20 مرداد 1399 01:15 ب.ظ نظرات ()

  مدیریت دانش، مدیریت دانایی یا مدیریت اندوخته‌های علمی به معنای در دسترس قرار دادن نظام‌مند اطلاعات و اندوخته‌های علمی است، به گونه‌ای که به هنگام نیاز، در اختیار افرادی که نیازمند آن‌ها هستند، قرار گیرند تا آن‌ها بتوانند کار روزمره خود را با بازدهی بیشتر و مؤثرتر انجام دهند.

  مدیریت دانش، شامل یک سری استراتژی و راهکار برای شناسایی، ایجاد، نمایندگی، پخش و تطبیق بینش‌ها و تجارب در سازمان می‌باشد. برنامه اجرایی مدیریت اندوخته‌های علمی، بر این دو جزء اصلی، بنا می‌شود.

  در زبان فارسی تا به حال اصطلاح «مدیریت دانش» برای Knowledge Management  متداول بوده ‌است.

  در زبان انگلیسی میان Science  و Knowledge  تفاوت وجود دارد.

   Knowledge به تمامی آگاهی‌ها و مهارت‌هایی گفته می‌شود که از آزمایش و آموزش به دست آمده ‌است. در حالیکه  Science به کوشش عملی و هوشمندانه‌ای گفته می‌شود که از راه مشاهده و آزمایش به مطالعه منظم رفتار و ساختار جهان طبیعی و دیدنی می‌پردازد. (فرهنگ لغت آکسفورد) بنابراین واژه دانش را به جای Knowledge  و واژه دانشگری را به جایScience  می‌توان پیشنهاد کرد.

  مدیریت دانش، یعنی مدیریت فعالیت‌های دانشی؛ مدیریت دانش یعنی مدیریت اذهان و مستندات. مدیریت دانش فراتر از انجام فعالیت‌های دانشی است.

  مدیریت دانش لایه‌ای فراتر از فعالیت‌های دانشی بوده و متمرکز بر اهداف و راهبردهایی است که فعالیت‌های دانشی را بهبود دهد.

  فعالیت‌های خلق، اشتراک، بهره‌برداری و … فعالیت‌های دانشی هستند که باید مدیریت شوند. به عنوان مثال اشتراک دانش، جز مدیریت دانش نیست، بلکه موضوع مدیریت دانش است.

  نقش مدیریت دانش، بهبود اشتراک دانش است، نه انجام آن.

  PES Practitioner Toolkit on Knowledge Management - Employment ...


  برای دانلود فایل آموزشی مروری بر مدیریت دانش به صورت کاملاً رایگان کلیک کنید.  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مرداد 1399 09:19 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 4 1 2 3 4
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic